Pliki cookies, używane przez tę stronę nie służą zbieraniu informacji o użytkownikach sieci. Mają jedynie za zadanie usprawnić obsługę strony.
Możesz zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki możliwość zapisywania cookies. Jednak w takim przypadku nie możemy zagwarantować, że strona zachowa swoją pełną funkcjonalność.
Protokół z posiedzenia komisji konkursowej
VII Powiatowego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego
„Poznajemy Ojcowiznę – Bolesławiec 2009”
Na konkurs zgłoszono 24 prace w siedmiu kategoriach:
1) szkoły podstawowe – prace indywidualne 7 prac,
2) szkoły podstawowe – prace zespołowe 1 praca (4 autorów),
3) gimnazja – prace indywidualne 6 prac,
4) gimnazja – prace zespołowe 2 prace (5 autorów),
5) szkoły ponadgimnazjalne – prace indywidualne 1 praca
6. szkoły ponadgimnazjalne – prace zespołowe 1 praca (3 autorów)
7) prace multimedialne 6 prac (7 autorów).
Komisja konkursowa w składzie:
Andrzej Olejniczak – magister historii, pracownik Muzeum Ceramiki,
Marta Satoła – członek PTSM i PTTK, przewodnik sudecki,
Czesław Szmelter – przewodnik sudecki, krajoznawca, członek Zarządu Oddziału PTSM,
po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs, na posiedzeniu pod przewodnictwem Czesława Szmeltera w dniu 22 grudnia 2009 postanowiła 10 prac nagrodzić a 4 prace wyróżnić. Wszystkie nagrodzone prace postanowiono zgłosić na etap wojewódzki. Są to:
SZKOŁY PODSTAWOWE
Prace indywidualne:
- „Śladami średniowiecznych kamieni pokutnych – Gmina Nowogrodziec. Moje ścieżki rowerowe”, wykonaną przez Marka Drąga ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, pod opieką pani Sylwii Parada.
- „Domy i ludzie – historia ulicy Komuny Paryskiej w Bolesławcu”, wykonaną przez Martę Parada ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu, pod opieką pani Ireny Lembryk.
GIMNAZJA
Prace indywidualne:
- „O moim Wujku artyście ludowym słów parę………………”, wykonaną przez Paulinę Śledzińską z Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, pod opieką pani Katarzyny Dorosz.
- „Ocalić od zapomnienia”, wykonaną przez Łukasza Krawczyka z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, pod opieką pani Małgorzaty Szymańskiej.
- „Losy moich bliskich i rodaków poza granicami kraju”, wykonaną przez Marikę Nastał z Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, pod opieką pani Katarzyny Dorosz.
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
Praca indywidualna:
- „Pałac Hohelstein”, wykonaną przez Patrycję Dubina z Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu, pod opieką pana Dariusza Kunaszko.
PRACE MULTIMEDIALNE
- „Moja rodzina i jej małe tradycje”, wykonaną przez Normana Lippika ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Aleksandra Janowskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, pod opieką pani Marzeny Bronowickiej.
- „ Moje najciekawsze ścieżki krajoznawczo-turystyczne”, wykonaną przez Darię Krzykliwą ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu, pod opieką pana Dariusza Kunaszko.
- „Nasza piesza wycieczka po Bolesławcu”, wykonaną przez Małgorzatę Boryczewską i Karolinę Wereszczuk z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, pod opieką pani Jolanty Smolińskiej.
KATEGORIA „ZA WYTRWAŁOŚĆ”
- „Szlakiem kamieni milowych poczty polsko-saskiej historyczny szlak Drezno-Warszawa”, wykonaną przez Adriana Drąga z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, pod opieką pani Małgorzaty Szymańskiej (czwarta praca na etapie wojewódzkim, jedna na etapie ogólnopolskim).
Wykaz autorów i prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie powiatowym:
Kategoria: szkoły podstawowe – prace indywidualne
I nagroda
Marek Drąg, uczeń Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, za pracę pt. „Śladami średniowiecznych kamieni pokutnych – Gmina Nowogrodziec. Moje ścieżki rowerowe”, wykonaną pod opieką pani Sylwii Parady.
II nagroda
Marta Parada, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu, za pracę pt. „Domy i ludzie – historia ulicy Komuny Paryskiej w Bolesławcu”, wykonaną pod opieką pani Ireny Lembryk.
Wyróżnienia:
Michał Bednarski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Aleksandra Janowskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, za pracę pt. „Historia mojej Ojcowizny, Bolesławiec – miasto, w którym żyje się dobrze”, wykonaną pod opieką pani Marzeny Bronowickiej.
Dagmara Parchimowicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu, za pracę pt. „Moja Ojcowizna – moja mała Ojczyzna”, wykonaną pod opieką pana Dariusza Kunaszko.
Udział w konkursie
Urszula Dachnij, uczennica Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, za pracę pt. „Dzieje kościoła pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła w Nowogrodźcu”, wykonaną pod opieką pani Sylwii Parady.
Kategoria: szkoły podstawowe – prace zespołowe
Udział w konkursie
Anna Misiewicz, Mateusz Mytnik, Justyna Wielogórska, Edyta Wołoszyn ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, za pracę pt. „Dzieje naszej Szkoły”, wykonaną pod opieką pani Sylwii Parady.
Kategoria: gimnazja – prace indywidualne
I nagroda
Paulina Śledzińska, uczennica Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, za pracę pt. „O moim Wujku artyście ludowym słów parę………………”, wykonaną pod opieką pani Katarzyny Dorosz.
II nagroda
Łukasz Krawczyk, uczeń Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, za pracę pt. „Ocalić od zapomnienia”, wykonaną pod opieką pani Małgorzaty Szymańskiej.
III nagroda
Marika Nastał, uczennica Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, za pracę pt. „Losy moich bliskich i rodaków poza granicami kraju”, wykonaną pod opieką pani Katarzyny Dorosz.
Wyróżnienie
Patrycja Bram, uczennica Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, za pracę pt. „Polacy w Jugosławii. Dzieciństwo mojego dziadka”, wykonaną pod opieką pani Katarzyny Dorosz.
Udział w konkursie
Aleksandra Bogielska, uczennica Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, za pracę pt. „Dzieje zamku w Gościszowie…”, wykonaną pod opieką pani Małgorzaty Szymańskiej.
Kategoria: gimnazja – prace zespołowe
Wyróżnienie
Marta Bigos, Adrianna Dereszyńska, Kacper Belica z Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, za pracę pt. „Jak się nie ma co się lubi…”, wykonaną pod opieką pani Katarzyny Dorosz.
Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne – prace indywidualne
I nagroda
Patrycja Dubina, uczennica Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu, za pracę pt. „Pałac Hohelstein”, wykonaną pod opieką pana Dariusza Kunaszko.
Kategoria: prace multimedialne
I nagroda
Norman Lippik, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Aleksandra Janowskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, za pracę pt. „Moja rodzina i jej małe tradycje”, wykonaną pod opieką pani Marzeny Bronowickiej.
II nagroda
Daria Krzykliwa, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu, za pracę pt. „ Moje najciekawsze ścieżki krajoznawczo-turystyczne”, wykonaną pod opieką pana Dariusza Kunaszko.
III nagroda
Małgorzata Boryczewska i Karolina Wereszczuk z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, za pracę pt. „Nasza piesza wycieczka po Bolesławcu”, wykonaną pod opieką pani Jolanty Smolińskiej.
Udział w konkursie:
Mateusz Stachów, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Aleksandra Janowskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, za pracę pt. „Historia mojej Ojcowizny – „Bolesławieckie Sanktuarium Maryjne”, wykonaną pod opieką pani Marzeny Bronowickiej.
Katarzyna Kiełbowicz, uczennica Technikum Budowlanego w Bolesławcu, za pracę pt. „Moje najciekawsze ścieżki krajoznawczo-turystyczne – Nowogrodziec”, wykonaną pod opieką pana Dariusza Kunaszko.
Kategoria „Za wytrwałość”
I nagroda
Adrian Drąg, uczeń Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, za pracę pt. „Szlakiem kamieni milowych poczty polsko-saskiej historyczny szlak Drezno-Warszawa”, wykonaną pod opieką pani Małgorzaty Szymańskiej.
Wśród zgłoszonych 24 prac znalazły się prace, które Komisja Konkursowa postanowiła odrzucić w Konkursie Powiatowym, jest ich pięć. Powody takiej decyzji wynikały z faktu, że jedna z prac była w 96 % identyczna z pracą ubiegłoroczną, jedna nie posiadała opiekuna merytorycznego, dwie niesamodzielne (przedruki z Internetu i znanych publikacji), jedna praca nie była pisana na konkurs i najprawdopodobniej jest innego autorstwa. Autorzy odrzuconych prac nie są traktowani jako uczestnicy VII Powiatowego Konkursu.
MEDALE "ZA WYTRWAŁOŚĆ"
Srebrne:
- Adrian Drąg - uczeń Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, 5 startów;
- Pani Katarzyna Dorosz - opiekun merytoryczny prac z Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, 6 startów;
- Pani Sylwia Parada - opiekun merytoryczny prac ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, 6 startów.
Brązowe:
- Adrianna Dereszyńska – uczennica Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, 4 starty;
- Pani Jolanta Smolińska – opiekun merytoryczny prac z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, 4 starty;
- Pan Dariusz Kunaszko – opiekun merytoryczny prac ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu i z Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu.
Podobnie jak edycje poprzednie - tegoroczna - odbywała się pod patronatem Starosty Bolesławieckiego i Prezydenta Miasta Bolesławiec, a organizatorami konkursu byli:
- Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział w Bolesławcu,
- Wydział Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu,
- Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.
Statystyka konkursu:
Prace na etapie szkolnym: szkoły podstawowe – 22, gimnazja – 12, szkoły ponadgimnazjalne - 3
Autorzy prac na etapie szkolnym: szkoły podstawowe – 30, gimnazja – 16, szkoły ponadgimnazjalne - 5
Uczestniczące szkoły: podstawowe – 4, gimnazja – 3, ponadgimnazjalne - 1
Podpisy członków Komisji Konkursowej
Bolesławiec, dnia 22 grudnia 2009.
- Odsłon artykułów:
- 399958