PTSM

Bolesławiec

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Pliki cookies, używane przez tę stronę nie służą zbieraniu informacji o użytkownikach sieci. Mają jedynie za zadanie usprawnić obsługę strony.

Możesz zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki możliwość zapisywania cookies. Jednak w takim przypadku nie możemy zagwarantować, że strona zachowa swoją pełną funkcjonalność.

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej

VII Powiatowego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego

„Poznajemy Ojcowiznę – Bolesławiec 2009”

 

Na konkurs zgłoszono 24 prace w siedmiu kategoriach:

1) szkoły podstawowe – prace indywidualne                             7 prac,

2) szkoły podstawowe – prace zespołowe                                1 praca (4 autorów),

3) gimnazja – prace indywidualne                                                     6 prac,

4) gimnazja – prace zespołowe                                                         2 prace (5 autorów),

5) szkoły ponadgimnazjalne – prace indywidualne                       1 praca

6. szkoły ponadgimnazjalne – prace zespołowe                           1 praca (3 autorów)

7) prace multimedialne                                                                      6 prac (7 autorów).

Komisja konkursowa w składzie:

Andrzej Olejniczak – magister historii, pracownik Muzeum Ceramiki,

Marta Satoła – członek PTSM i PTTK, przewodnik sudecki,

Czesław Szmelter –  przewodnik sudecki, krajoznawca, członek Zarządu Oddziału PTSM,

po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs, na posiedzeniu pod przewodnictwem Czesława Szmeltera w dniu 22 grudnia 2009 postanowiła 10 prac nagrodzić a 4 prace wyróżnić. Wszystkie nagrodzone prace postanowiono zgłosić na etap wojewódzki. Są to:

 

SZKOŁY  PODSTAWOWE

Prace indywidualne:

  1. „Śladami średniowiecznych kamieni pokutnych – Gmina Nowogrodziec. Moje ścieżki rowerowe”, wykonaną przez Marka Drąga ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, pod opieką pani Sylwii Parada.
  2. „Domy i ludzie – historia ulicy Komuny Paryskiej w Bolesławcu”, wykonaną przez Martę Parada ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu, pod opieką pani Ireny Lembryk.

 

GIMNAZJA

Prace indywidualne:

  1. „O moim Wujku artyście ludowym słów parę………………”, wykonaną przez Paulinę Śledzińską z Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, pod opieką pani Katarzyny Dorosz.
  2. „Ocalić od zapomnienia”, wykonaną przez Łukasza Krawczyka z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, pod opieką pani Małgorzaty Szymańskiej.
  3. „Losy moich bliskich i rodaków poza granicami kraju”, wykonaną przez Marikę Nastał z Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, pod opieką pani Katarzyny Dorosz.

 

SZKOŁY  PONADGIMNAZJALNE

Praca indywidualna:

  1. „Pałac Hohelstein”, wykonaną przez Patrycję Dubina z Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu, pod opieką pana Dariusza Kunaszko.

PRACE  MULTIMEDIALNE

  1. „Moja rodzina i jej małe tradycje”, wykonaną przez Normana Lippika ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Aleksandra Janowskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, pod opieką pani Marzeny Bronowickiej.
  2. „ Moje najciekawsze ścieżki krajoznawczo-turystyczne”, wykonaną przez Darię Krzykliwą ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu, pod opieką pana Dariusza Kunaszko.
  3. „Nasza piesza wycieczka po Bolesławcu”, wykonaną przez Małgorzatę Boryczewską i Karolinę Wereszczuk z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, pod opieką pani Jolanty Smolińskiej.

 

KATEGORIA  „ZA  WYTRWAŁOŚĆ”

  1. „Szlakiem kamieni milowych poczty polsko-saskiej historyczny szlak Drezno-Warszawa”, wykonaną przez Adriana Drąga z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, pod opieką pani Małgorzaty Szymańskiej (czwarta praca na etapie wojewódzkim, jedna na etapie ogólnopolskim).

 

 

Wykaz autorów i prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie powiatowym:

Kategoria: szkoły podstawowe – prace indywidualne

I nagroda

Marek Drąg, uczeń Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, za pracę pt. „Śladami średniowiecznych kamieni pokutnych – Gmina Nowogrodziec. Moje ścieżki rowerowe”, wykonaną pod opieką pani Sylwii Parady.

II nagroda

Marta Parada, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu, za pracę pt. „Domy i ludzie – historia ulicy Komuny Paryskiej w Bolesławcu”, wykonaną pod opieką pani Ireny Lembryk.

Wyróżnienia:

Michał Bednarski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Aleksandra Janowskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, za pracę pt. „Historia mojej Ojcowizny, Bolesławiec – miasto, w którym żyje się dobrze”, wykonaną pod opieką pani Marzeny Bronowickiej.

Dagmara Parchimowicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu, za pracę pt. „Moja Ojcowizna – moja mała Ojczyzna”, wykonaną pod opieką pana Dariusza Kunaszko.

Udział w konkursie

Urszula Dachnij, uczennica Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, za pracę pt. „Dzieje kościoła pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła w Nowogrodźcu”, wykonaną pod opieką pani Sylwii Parady.

 

Kategoria: szkoły podstawowe – prace zespołowe

Udział w konkursie

Anna Misiewicz, Mateusz Mytnik, Justyna Wielogórska, Edyta Wołoszyn ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, za pracę pt. „Dzieje naszej Szkoły”, wykonaną pod opieką pani Sylwii Parady.

 

 

 

Kategoria: gimnazja – prace indywidualne

I nagroda

Paulina Śledzińska, uczennica Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, za pracę pt. „O moim Wujku artyście ludowym słów parę………………”, wykonaną pod opieką pani Katarzyny Dorosz.

II nagroda

Łukasz Krawczyk, uczeń Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, za pracę pt. „Ocalić od zapomnienia”, wykonaną pod opieką pani Małgorzaty Szymańskiej.

III nagroda

Marika Nastał, uczennica Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, za pracę pt. „Losy moich bliskich i rodaków poza granicami kraju”, wykonaną pod opieką pani Katarzyny Dorosz.

Wyróżnienie

Patrycja Bram, uczennica Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, za pracę pt. „Polacy w Jugosławii. Dzieciństwo mojego dziadka”, wykonaną pod opieką pani Katarzyny Dorosz.

Udział w konkursie

Aleksandra Bogielska, uczennica Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, za pracę pt. „Dzieje zamku w Gościszowie…”, wykonaną pod opieką pani Małgorzaty Szymańskiej.

 

Kategoria: gimnazja – prace zespołowe

Wyróżnienie

Marta Bigos, Adrianna Dereszyńska, Kacper Belica z Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, za pracę pt. „Jak się nie ma co się lubi…”, wykonaną pod opieką pani Katarzyny Dorosz.

 

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne – prace indywidualne

I nagroda

Patrycja Dubina, uczennica Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu, za pracę pt. „Pałac Hohelstein”, wykonaną pod opieką pana Dariusza Kunaszko.

 

Kategoria: prace multimedialne

I nagroda

Norman Lippik, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Aleksandra Janowskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, za pracę pt. „Moja rodzina i jej małe tradycje”, wykonaną pod opieką pani Marzeny Bronowickiej.

II nagroda

Daria Krzykliwa, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu, za pracę pt. „ Moje najciekawsze ścieżki krajoznawczo-turystyczne”, wykonaną pod opieką pana Dariusza Kunaszko.

III nagroda

Małgorzata Boryczewska i Karolina Wereszczuk z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, za pracę pt. „Nasza piesza wycieczka po Bolesławcu”, wykonaną pod opieką pani Jolanty Smolińskiej.

Udział w konkursie:

Mateusz Stachów, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Aleksandra Janowskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, za pracę pt. „Historia mojej Ojcowizny – „Bolesławieckie Sanktuarium Maryjne”, wykonaną pod opieką pani Marzeny Bronowickiej.

Katarzyna Kiełbowicz, uczennica Technikum Budowlanego w Bolesławcu, za pracę pt. „Moje najciekawsze ścieżki krajoznawczo-turystyczne – Nowogrodziec”, wykonaną pod opieką pana Dariusza Kunaszko.

 

Kategoria „Za wytrwałość”

I nagroda

Adrian Drąg, uczeń Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, za pracę pt. „Szlakiem kamieni milowych poczty polsko-saskiej historyczny szlak Drezno-Warszawa”, wykonaną pod opieką pani Małgorzaty Szymańskiej.

 

Wśród zgłoszonych 24 prac znalazły się prace, które Komisja Konkursowa postanowiła odrzucić w Konkursie Powiatowym, jest ich pięć. Powody takiej decyzji wynikały z faktu, że jedna z prac była w 96 % identyczna z pracą ubiegłoroczną, jedna nie posiadała opiekuna merytorycznego, dwie niesamodzielne (przedruki z Internetu i znanych publikacji), jedna praca nie była pisana na konkurs i najprawdopodobniej jest innego autorstwa. Autorzy odrzuconych prac nie są traktowani jako uczestnicy VII Powiatowego Konkursu.

 

MEDALE  "ZA  WYTRWAŁOŚĆ"

Srebrne:

- Adrian Drąg - uczeń Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, 5 startów;

- Pani Katarzyna Dorosz - opiekun merytoryczny prac z Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, 6 startów;

- Pani Sylwia Parada - opiekun merytoryczny prac ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, 6 startów.

Brązowe:

- Adrianna Dereszyńska – uczennica Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, 4 starty;

- Pani Jolanta Smolińska – opiekun merytoryczny prac z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, 4 starty;

- Pan Dariusz Kunaszko – opiekun merytoryczny prac ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu i z Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu.

 

Podobnie jak edycje poprzednie - tegoroczna - odbywała się pod patronatem Starosty Bolesławieckiego i Prezydenta Miasta Bolesławiec, a organizatorami konkursu byli:

-          Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział w Bolesławcu,

-          Wydział Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu,

-          Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

 

Statystyka konkursu:

Prace na etapie szkolnym: szkoły podstawowe – 22, gimnazja – 12, szkoły ponadgimnazjalne - 3

Autorzy prac na etapie szkolnym: szkoły podstawowe – 30, gimnazja – 16, szkoły ponadgimnazjalne - 5

Uczestniczące szkoły: podstawowe – 4, gimnazja – 3, ponadgimnazjalne - 1

Podpisy członków Komisji Konkursowej

Bolesławiec, dnia 22 grudnia 2009.

Odsłon artykułów:
253760

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.