PTSM

Bolesławiec

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Pliki cookies, używane przez tę stronę nie służą zbieraniu informacji o użytkownikach sieci. Mają jedynie za zadanie usprawnić obsługę strony.

Możesz zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki możliwość zapisywania cookies. Jednak w takim przypadku nie możemy zagwarantować, że strona zachowa swoją pełną funkcjonalność.

Sprawozdanie z przebiegu

VI Powiatowego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego

„Poznajemy Ojcowiznę – Bolesławiec 2008”

 

 

Honorowi patroni konkursu: Starosta Bolesławiecki - Pan Cezary Przybylski,

Prezydent Miasta Bolesławiec - Pan Piotr Roman.

 

Organizatorzy: - Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Zarząd Oddziału w Bolesławcu,

- Wydział Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu,

- Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

 

Fundatorzy nagród:       - Starostwo Powiatowe w Bolesławcu,

- Muzeum Ceramiki w Bolesławcu,

- Urząd Miasta Bolesławiec,

- Restauracja "Opałkowa Chata" (medale).

 

Powiatowy Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę" jest drugim etapem konkursu ogólnopolskiego - poprzedza go etap szkolny, następny to etap wojewódzki. Rezultat etapu szkolnego w szkołach uczestniczących w VI edycji konkursu przedstawia tabela poniżej. W nawiasach, pogrubionym drukiem podano dane dotyczące prac zgłoszonych na etap powiatowy.

 

 

Szkoła

Liczba prac indywidualnych

Prace zespołowe

Prace multimedialne

Liczba

Autorzy

Liczba

Autorzy

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu

6 (3)

2

5

3 (1)

3 (1)

Szkoła Podstawowa nr 4 w Bolesławcu

1 (1)

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Nowogrodźcu

4 (3)

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Żeliszowie

 

1 (1)

2 (2)

 

 

Razem szkoły podstawowe

11 (7)

3 (1)

7 (2)

3 (1)

3 (1)

Gimnazjum Samorządowe nr 2 w B-cu

 

 

 

1 (1)

3 (3)

Gimnazjum Samorządowe nr 4 w B-cu

2

3 (1)

8 (2)

3 (3)

3 (3)

II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu

1 (1)

 

 

 

 

Gimnazjum w Nowogrodźcu

1 (1)

 

 

 

 

Razem gimnazja

4 (2)

3 (1)

8 (2)

4 (4)

6 (6)

 

Tak więc na konkurs zgłoszono 16 prac w pięciu kategoriach:

1) szkoły podstawowe – prace indywidualne                  7 prac,

2) szkoły podstawowe – prace zespołowe                     1 praca (2 autorów),

3) gimnazja – prace indywidualne                                 2 prace,

4) gimnazja – prace zespołowe                         1 praca (2 autorów),

5) prace multimedialne                                     5 prac (7 autorów).

2

 

Komisja konkursowa w składzie:

Zdzisław Abramowicz – harcerz, miłośnik historii regionalnej, autor publikacji o regionie,

Andrzej Olejniczak – magister historii, pracownik Muzeum Ceramiki,

Marta Satoła – członek PTSM i PTTK, słuchacz kursu przewodników sudeckich,

Czesław Szmelter –  przewodnik sudecki, krajoznawca, członek Zarządu Oddziału PTSM,

na posiedzeniu w dniu 23 grudnia 2008 nagrodziła 8 prac, 5 prac wyróżniła, a 6 prac nagrodzonych I i II nagrodą zgłosiła na etap wojewódzki.

Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie powiatowym:

SZKOŁY PODSTAWOWE

Prace indywidualne:

I nagroda :

Marta Parada ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu za pracę „Historia moich pradziadków” wykonaną pod opieką pani  Ireny Lembryk

II nagrody:

-          Michał Baber ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu za pracę „Dzieje mojej rodziny tradycje i zwyczaje od końca XIX w. do czasów współczesnych” wykonaną pod opieką pani Sylwii Parady

-          Dagmara Parchimowicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu za pracę "Syberia mojej rodziny" wykonaną pod opieką pana Dariusza Kunaszko

III nagrody:

-          Hubert Burdzy ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu za pracę „Dzieje mojego praprapradziadka Andrzeja Pronobisa" wykonaną pod opieką pani Sylwii Parady

-          Marek Drąg ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu za pracę „Nowogrodziec - dawniej i dziś" wykonaną pod opieką pani Sylwii Parady

Praca zespołowa:

I nagroda:

Krzysztof Kołodenny i Dawid Potocki ze Szkoły Podstawowej w Żeliszowie za pracę "Jak "zdobywaliśmy" zamek Grodziec" wykonaną pod opieką pani Elżbiety Czyżowicz

GIMNAZJA

Prace indywidualne:

I nagroda:

Adrian Drąg z Gimnazjum w Nowogrodźcu za pracę „Dzieje Klasztoru św. Marii Magdaleny w Nowogrodźcu” wykonaną pod opieką pani Małgorzaty Szymańskiej

Wyróżnienie:

Dominika Stefańczyk z II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu za pracę „Wspomnienia dziadków” wykonaną pod opieką pani Marii Czyżowicz

 

3

 

Praca zespołowa:

I nagroda:

Marta Bigos i Adrianna Dereszyńska z Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu za pracę "Bolesławiec kiedyś a dziś" wykonaną pod opieką pani Katarzyny Dorosz

KATEGORIA  „PRACE  MULTIMEDIALNE”

Wyróżnienia:

-          Bartosz Kula ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu za pracę „Moja mała ojczyzna - Bolesławiec” wykonaną pod opieką pana Dariusza Kunaszko

-          Kaja Borecka, Katarzyna Kraśnicka, Justyna Bartz z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu za pracę "Ludzie mojej miejscowości zasłużeni dla regionu" wykonaną pod opieką pani Jolanty Smolińskiej

-          Sylwia Skorupa z Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu za pracę "Dąbrowa Bolesławiecka Moja Mała Ojczyzna" wykonaną pod opieką pani Katarzyny Dorosz

-          Paulina Śledzińska z Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu za pracę "Poznajemy Moją Ojcowiznę" wykonaną pod opieką pani Katarzyny Dorosz

Prace zakwalifikowane na etap wojewódzki:

SZKOŁY  PODSTAWOWE

Prace indywidualne:

1.       „Historia moich pradziadków” wykonana przez Martę Paradę ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu, pod opieką pani Ireny Lembryk

2.       „Syberia mojej rodziny” wykonana przez Dagmarę Parchimowicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu, pod opieką pana Dariusza Kunaszko

3. "Dzieje mojej rodziny, tradycje i zwyczaje od końca XIX w. do czasów współczesnych" wykonaną przez Michała Babera ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu, pod opieką pani Sylwii Parady

Praca zespołowa:

4.       "Jak "zdobywaliśmy" zamek Grodziec" wykonana przez Krzysztofa Kołodennego i Dawida Potockiego ze Szkoły Podstawowej w Żeliszowie, pod opieką pani Elżbiety Czyżowicz

GIMNAZJA

Praca indywidualna:

5. „Dzieje Klasztoru św. Marii Magdaleny w Nowogrodźcu” wykonana przez Adriana Drąga z Gimnazjum w Nowogrodźcu, pod opieką pani Małgorzaty Szymańskiej

Praca zespołowa:

6. „Bolesławiec kiedyś a dziś" wykonana przez Martę Bigos i Adriannę Dereszyńską z Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Bolesławcu, pod opieką pani Katarzyny Dorosz

4

 

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w siedzibie Starosty Bolesławieckiego w dniu 8 stycznia 2009. W uroczystości wzięli udział wszyscy autorzy i opiekunowie prac zgłoszonych na etap powiatowy, przedstawiciele organizatorów oraz Komisja Konkursowa. Wszyscy otrzymali nagrody i upominki, których dzięki hojności fundatorów było całkiem sporo.

Spotkanie poprowadził przewodniczący Komisji Konkursowej pan Czesław Szmelter, a nagrody wręczali: Wicestarosta Bolesławiecki - Pan Stanisław Chwojnicki, Radny Miasta Bolesławiec - Pan Eugeniusz Kowalski oraz Dyrektor Muzeum Ceramiki w Bolesławcu - Pani Anna Bober-Tubaj.

Za wielokrotny udział w konkursie na etapie powiatowym wręczono medale za wytrwałość. Otrzymali je:

Srebrne:

-          Pani Elżbieta Czyżowicz - opiekun merytoryczny prac ze Szkoły Podstawowej w Żeliszowie za 6 udziałów

-          Pani Maria Czyżowicz - opiekun merytoryczny prac z Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu i II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu za 6 udziałów

Brązowy:

Adrian Drąg - uczeń Gimnazjum w Nowogrodźcu za 4 udziały.

 

Spotkanie zakończono zaproszeniem do udziału w siódmej edycji konkursu.

 

Bolesławiec, dnia 10 stycznia 2009.

 

Odsłon artykułów:
315946

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.